Vi i ECO-NOR mener vi er annerledes fra våre konkurrenter. Vår grunnleger Charles Petersen har vært politisk engasjer og vi viderefører hans tankesett. Vi brenner for bærekraftige løsninger som faktisk gjør en forskjell – ikke bare på papiret, men i virkeligheten.
For å få til dette, er vi helt avhengige av å samarbeide med bedrifter. Bedrifter sitter på ressurser, kompetanse og påvirkningskraft som kan utløse store, positive endringer dersom de brukes riktig.
Mange tenker at det grønne skiftet først og fremst er myndighetenes ansvar. Men sannheten er at næringslivet spiller en like stor, om ikke større, rolle. Bedrifter tar avgjørelser hver dag som påvirker både miljø, mennesker og samfunn – og vi ønsker å være en partner som hjelper dem til å ta de beste valgene.
Vi håper at dette er noen av årsakene til at stadig flere bedrifter som Burger King, Bygger'n, Felleskjøpet, Lantmännen, McDonald's og Plantasjen i Norge og Sverige har valgt oss som leverandør.
Når vi jobber med bedrifter, kan vi:
-
Skape konkrete resultater raskere
Gjennom direkte samarbeid kan vi identifisere tiltak som både reduserer miljøavtrykk og styrker bedriftens lønnsomhet. Bærekraft skal ikke være en kostnad – det skal være en investering. -
Bygge kultur for bærekraft
Endringer skjer ikke bare i rapporter, men i menneskene som utfører arbeidet. Ved å involvere ansatte, ledelse og leverandører skaper vi en felles forståelse og et eierskap til bærekraftsmålene. -
Inspirere andre til å følge etter
Når én bedrift lykkes med bærekraftige tiltak, viser det at endring er mulig. Vi vet at gode eksempler smitter – og det gir ringvirkninger i hele bransjer. -
Knytte bærekraft til konkurransekraft
Bedrifter som satser grønt, blir mer attraktive for kunder, samarbeidspartnere og investorer. Vi i ECO-NOR hjelper dem å se sammenhengen mellom ansvar og lønnsomhet.
For oss handler dette ikke bare om å redusere utslipp eller spare ressurser. Det handler om å være med på å forme fremtidens næringsliv – et næringsliv som kombinerer verdiskaping med respekt for planeten.
Derfor mener vi i ECO-NOR at samarbeid med bedrifter ikke bare er en mulighet, men en nødvendighet. Sammen kan vi få til endringene vi alle ønsker å se – og vi kan gjøre det på en måte som gir både økonomisk og miljømessig gevinst.
Illustrasjonsbilde lagd av KI.